Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ostatnio pogoda nas rozpieszcza – słupek rtęci rzadko kiedy spada poniżej 28 stopni. I chociaż bardzo lubię jak jest ciepło to czasami upały osiągają granicę przy której jedyne na co mam ochotę to schłodzenie się odpowiednim napojem.

Niedawno przedstawiałam Wam przepis na lemoniadę pietruszkową – jest idealna na taką pogodę!

SONY DSC

 

Jednak tym razem potrzebowałam nie tylko orzeźwienia, ale też pobudzenia. Dlatego postanowiłam przygotować w domu kawę mrożoną. Nie chciałam jednak czekać na ostygnięcie płynu czy też używać kawy rozpuszczalnej. I tak właśnie powstał ten banalny i świetny pod każdym względem przepis.

Popijając własnoręcznie przyrządzoną kawę mrożoną czuję, że nie tylko ja mam przyjemność, ale też mój portfel ;)  Mam wrażenie, że umiejętność przygotowania takiej kawy zmienia życie, także pod kątem oszczędności.

 

Skład (2 szklanki):

  • 2 łyżeczki kawy mielonej,
  • 3/4 szklanki wody (do zaparzenia kawy),
  • 1,5 szklanki zimnego mleka,
  • 6-8 kostek lodu.

Kawę zaparzyć w ulubiony dla Was sposób czy to w ekspresie, czy „po turecku” (mój wybór). Do szklanek włożyć po 3-4 kostki lodu, zalać je gorącą kawą (dzięki czemu momentalnie stanie się zimna, trzeba jednak uważać, żeby nie lać gorącego płynu bezpośrednio na ścianki szklanki bo może pęknąć). Każdą ze szklanek uzupełnić zimnym mlekiem. Nie trzeba mieszać, dzięki temu uzyskujemy ładny efekt rozwarstwienia jak z kawiarni.

Serwować ze słomką i może czymś słodkim? ;) Przepis na czekoladowe ciasto ze zdjęć już niedługo.

SONY DSC SONY DSC

Ja zabieram kawę i lecę na taras odpoczywać i cieszyć się pogodą ;) A Wy? Gdzie będziecie się cieszyć swoją własnoręcznie przyrządzoną kawą mrożoną?