Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Inka to smak dzieciństwa, każdy z nas ją zna bardzo dobrze. Dotychczas Inka jako kawa zbożowa zawierała gluten, jednak producent postanowił wyjść na przeciw konsumentom i stworzyć wersję bez glutenu!

Informacja prasowa: Inka Bezglutenowa to innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju napój zbożowy na rynku. W procesie jego produkcji gluten, jako nierozpuszczalna w wodzie część ziarna, zostaje oddzielony i usunięty z produktu. Produkt jest każdorazowo kontrolowany i posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z  Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

             Więcej informacji: www.inka.pl/rodzina-inki/inka-bezglutenowa

 

Z okazji premiery nowej Inki wzięłam udział w warsztatach prowadzonych przez Tomka Jakubiaka w jego warsztawskiej restauracji Gar Jakubiaka (gorąco Was do niej zapraszam, bo jest naprawdę super). Na początku wszystko przebiegało w bardzo tajemniczy sposób. Zaproszenie, które otrzymałam składało się z pustego słoika po Ince i informacji, że dowiem się co jest w środku jeśli przyjdę tego i tego dnia w to konkretne miejsce. Na szczęście, później się wszystko wyjaśniło i okazało się, że będzie pysznie!

Menu warsztatów przewidywało jedynie bezglutenowe dania, co bardzo mnie ucieszyło! Na miejscu spotkałam wielu blogerów kulinarnych, których dotychczas znałam jedynie z sieci. Każde takie warsztaty to okazja do poznania wspaniałych ludzi (także organizatorów, producentów i pracowników agencji reklamowych) i spędzenia miło czasu przy wspólnym gotowaniu. 

inka bezglutenowa warsztaty

Podzieliliśmy się na grupy kilkuosobowe. Każda grupa miała swojego mentora, moim akurat był Tomek. Przygotowywaliśmy danie wegetariańskie (jakżeby inaczej ;)) i było to wspaniałe, aromatyczne curry z dynią! Do jego przygotowania wykorzystaliśmy dużo świeżych warzyw i ziół. Bardzo spodobało Wam się zdjęcie, które wrzuciłam na instagram, prosiliście mnie później wiele razy o przepis, więc przygotowałam swoją wersje domową, bardziej pomidorową:

Curry pomidorowe z dynią

 

Organizatorom warsztatów bardzo dziękuję za zaproszenie. A tym wpisem rozpoczynam na blogu nową serię „Nowości”, w której będę Was informować o produktach nowych na rynku, a także różnych wydarzeniach, w których miałam okazję wziąć udział.