Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Już od dawna wiedziałam, że chcę by Basia znała dobrze angielski, ale jak to zrobić? Poświęciłam bardzo dużo czasu na research. W pewnym momencie postanowiłam nawet mówić do Basi po angielsku. Jednak to ją tylko denerwowało i wiedziałam, że muszę znaleźć inną metodę. U jednej z moich koleżanek podpatrzyłam naukę online przez platformę Novakid i postanowiliśmy spróbować.

Zapisałam Basię na bezpłatną lekcję próbną. Jakie było moje zaskoczenie gdy już w trakcie pierwszej lekcji Basia zaczęła powtarzać angielskie słowa!

Byłam bardzo zdziwiona, że Basia bez problemu rozumie polecenia anglojęzycznego nauczyciela nie znając tego języka. Jak się okazało, metoda stosowana przez nauczycieli Novakid polega na tym samym co nauka języka ojczystego – wszystko przekazywane jest nie tylko za pomocą słów, ale też gestów i mimiki.

Już po pierwszej lekcji wiedziałam, że ta platforma będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Napisałam do Novakid gratulując skuteczności i pytając czy może nie chcieliby byśmy zostałych ich ambasadorkami. Jak się okazało zgodzili się! I oto jestem, pisząc dla Was ten post w ramach współpracy z nimi.

To już prawie pół roku od kiedy Basia korzysta z platformy Novakid. Pomyślałam, że to dobry moment by o niej napisać, podzielić się naszymi wrażeniami i odpowiedzieć na Wasze pytania.

Czym jest Novakid?

To platforma do nauki języka angielskiego, miejsce które łączy uczniów i nauczycieli rozsypanych po całym Świecie. Uczeń w Polsce a nauczyciel w Kanadzie? Jasne, że tak! Nauczycielami są osoby z odpowiednim wykształceniem, native speakerzy lub osoby near native speaker (czyli dwujęzycznych, gdzie angielski to ich drugi język). Można zdecydować o typie nauczyciela w trakcie rezerwacji lekcji.

Dziewczynka uczy się angielskiego z Novakid.

Ile lat miała Basia zaczynając przygodę z Novakid?

Basia zaczęła lekcje mając równo 4 lata, nie miała wcześniej styczności z nauką języka angielskiego.

Jak wygląda metodyka nauczania?

W Novakid dzieci uczą się jezyka angielskiego w ten sam sposób w jaki poznają język ojczysty – poprzez zabawę i rozmowę. Dzięcko jest otaczane nowym językiem i dzięki elementom interaktywnym i grywalizacji samo nie wie kiedy się uczy. Te metodyka nie ma nic wspólnego z wkuwaniem i powatarzaniem słówek, tutaj chodzi o bardzo naturalny i łatwy dla dziecka sposób przyswajania nowych słów. Basia uwielbia te lekcje online i co tydzień na nie czeka. Jestem w szoku, że naukę można zorganizować w tak fajny i przyjemny dla dziecka sposób.

Jak wyglądają lekcje?

Każda lekcja jest inna, każda jest bardzo ciekawa, ale ma też stałe elementy m.in. piosenkę na początek i koniec zajęć, oraz przywitanie się z bohaterami (rysunkowymi postaciami, które towarzyszą dziecku przez całą naukę). W trakcie zajęć wykonywane są ćwiczenia typu: wskaż, zaznacz kółkiem, połącz linie itp. Dzięki którym dziecko utrwala zdobytą wiedzę.

Po lekcji nauczyciel przesyła rodzicowi komentatrz, można też obejrzeć nagranie z lekcji.Nauczyciel Novakid.

Co jest potrzebne by przeprowadzić  zajęcia?

Tablet lub komputer z myszką/dotykowym ekranem oraz podłączenie do internetu.

Czy dziecko musi umieć czytać?

Nie, Basia nie potrafi czytać. Metoda jest dostosowana również do małych dzieci i w trakcie dzieci również uczą się literek.

Jaki wybrać poziom?

Poziom wybiera nauczyciel po pierwszej lekcji próbnej. Zadaje odpowiednie pytania by określić poziom dziecka. Po poziomie 4 jest też czas na konwersajce – Time 2 Talk.

Nauka Angielskiego – platforma Novakid.

Jak długie są zajęcia, jak często, czy w stałych godzinach i z tym samym lektorem?

Zajęcia trwają 25 minut. Samemu ustala się harmonogram, można ustalić cotygodniowe lekcje z tym samym nauczycielem lub każdorazowo rezerwować lekcje u innego.

Od jakiego wieku można rozpocząć? Do jakiego wieku?

Zajęcia są dostosowane dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Ile kosztuje lekcja?

Ceny zaczynają się od 29zł za lekcje.

 

Z perspektywy 6 miesiesięcy, w trakcie których Basia miała minimum jedną lekcję w tygodniu mogę powiedzieć, że ogromnie się cieszę, że Novakid znalazłyśmy. Widzę ogromne postępy, Basia otworzyła się na język angielski, potrafi już powiedzieć proste zdanie, zamówić to co chce w reastauracji czy się przedstawić. Dla nas to ogromny sukces.

Bardzo Was zachęcam do skorzystania z bezpłatnej lekcji próbnej. Możecie też skorzystać z mojego kodu zniżkowego dającego -60zł  (podajecie go w trakcie rejestracji na lekcje próbną i później otrzymujecie zniżkę na rezerwację pakietu zajęć), mój kod to: ANNA31947

By zarezerwować lekcje próbną i przeczytać  więcej o platformie wejdźcie tutaj.