Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Jadalnia jest wspaniałym pomieszczeniem w domu. Specjalne miejsce do celebrowania posiłków i skupienia się tylko na tym co i z kim jemy. Jako tak ważne miejsce powinna być przemyślanie urządzona.
Uwielbiam przeglądać ciekawe zdjęcia pomieszczeń, jest to dla mnie bardzo inspirujące i często mogę wypatrzeć coś co chciałabym wdrożyć także u siebie w domu. Zebrałam dla Was inspirujące projekty jadalni. Podzieliłam je na kilka kategorii, w zależności od tego co może się w niej znaleźć i co, moim zdaniem, wpływa na ogólny wystrój i postrzeganie pomieszczenia.

 

Wydaje mi się, że często wystarczy zmienić jeden element wystroju by uzyskać zupełnie inne wnętrze. Na poniższych projektach podoba mi się to, że każdy element jest przemyślany, nie ma w nich miejsca na przypadkowość. Jeśli urządzacie właśnie jadalnie, to jesteście wielkimi szczęściarzami, że posiadacie w domu takie pomieszczenie! Zadbajcie tylko o to, by urządzić ją odpowiednio do Waszego stylu życia i upodobań, żeby mogła Wam służyć przez długie lata.

 

Przechodzimy do rzeczy. Na pierwszy ogień idą jadalnie w eleganckim stylu, w których często zamiast normalnych krzeseł wykorzystywane są przepięknie obite fotele. Podoba mi się ten pomysł, wygląda to bardzo ładnie i naprawdę komfortowo.

 

W wielu projektach pojawiają się także mniej lub bardziej obrobione drewniane deski w roli blatu stołu. Jest to swoisty ukłon w stronę desingu w którym natura miesza się z nowoczesnością. Często są to meble z odzysku, czy też zrobione własnoręcznie. Mi ten pomysł podoba się ze względu na ciepło i przytulność jakie wprowadza do pomieszczenia.
Tak jak pisałam, jeden element a ile zmienia! Piękne lampy, nadają jadalni wyjątkowy klimat.
Wspaniale w jadalni prezentuje się także kominek. To jest moje marzenie, po części pewnie dlatego, że kominek w jadalni jest częścią jadalni moich rodziców. Kojarzy mi się bardzo dobrze, zapach palonego drewna plus ciepło jakie daje kominek – i chyba nikogo nie trzeba przekonywać? ;)
Charakter wnętrza zmieniają lub też podkreślają zasłony, dzięki nim można niewielkim nakładem bardzo szybko odświeżyć wygląd pomieszczenia.
Kolejnym mocnym elementem desingu jest kamienna ściana, która nadaje wnętrzu zupełnie inny wymiar. Jest to coś na co ciągle spoglądam raczej nieśmiało, ale może kiedyś się skuszę na takie rozwiązanie u mnie w domu, kto wie?

Ostatnio coraz częściej można napotkać połączenie stylu nowoczesnego z tradycyjnym. Do mnie ono naprawdę przemawia! Uwielbiam meble z historią, ale często podoba mi się design także tych nowoczesnych. Połączenie antyków z nowym projektem wydaje mi się idealne.

Są też takie projekty, które łączą w sobie kilka tych elementów:

 

Bardzo podobają mi się ogromne drewniane stoły i wielkie, wygodne fotele, które o dziwo do dych stołów pasują. Uwielbiam projekty kompletne pomieszczeń, gdzie przemyślany jest każdy szczegół.A Wy, którą z tym jadalnie chcielibyście mieć u siebie w domu, by codziennie jadać w niej pyszne posiłki?

źródło zdjęć: houzz.com
(klikając na każde zdjęcie przeniesiecie się na stronę z projektem, na której można obejrzeć jego poszczególne elementy)