Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W trakcie pobytu w UK, w zeszłym miesiącu mieliśmy okazję spróbować jedzenia w kilku fajnych restauracjach. Jedną z nich była restauracja markowana imieniem Jamiego Olivera, podająca kuchnie włoską.

W całej Wielkiem Brytanii restauracji pod logo Jamie’s Italian jest naprawdę dużo. My mieliśmy okazję odwiedzić trzy z nich – w Manchasterze, Bristolu oraz Glasgow.  Wszystkie te restauracje, chociaż różnią się nieco wystrojem i wielkością, motyw przewodni mają podobny, a menu identyczne. W każdej z restauracji Jamiego, mamy okazję zakupić pamiątki z logo „Jamie Oliver”, m.in. deski do krojenia, ściereczki kuchenne czy inne pomniejsze naczynia do kuchni.

Menu bardzo przypadło mi do gustu, posiadają spory wybór dań wegetariańskich, przyrządzonych w fajny sposób – z pomysłem. Będąc w restauracji trzy razy starałam się zawsze wziąć coś innego i tym sposobem miałam okazję spróbować: Najlepiej przyrządzonego w życiu bakłażana w sosie pomidorowym, pysznych canelloni w różnymi nadzieniami (m.in. szpinak, rocotta, dynia), makaronu w sosie napolitana oraz przystawek – różnego typu bruschett, jedna miała jako dodatek domowej roboty chipsy z buraka. Złamałam się tylko jeśli chodzi o frytki w oliwie truflowej, zamawiałam je za każdym razem, są po prostu pyszne!

Jeśli chodzi o desery, to najlepsze moim zdaniem zdecydowanie jest tiramisu (z pyszną nutką pomarańczy), a zaraz po nim wariacja na temat pavlovej, super! Zapraszam Was do obejrzenia kilku zdjęć, które udało mi się zrobić w trakcie tych wizyt. Jeśli będziecie w pobliżu którejś z restauracji „Jamie’s Italian” koniecznie zajrzyjcie do środka i dajcie się skusić na przepyszne, dobrej jakości jedzenie. Pamiętajcie jednak, że nie jest to fastfood i na przyniesienie dania przez kelnera, trzeba poczekać troszeczkę dłużej niż w pierwszej lepszej pizzeri.

jamies-italian-1

jamies-italian-2

jamies-italian-3

jamies-italian-4

jamies-italian-5

jamies-italian-6

jamies-italian-7

jamies-italian-8

jamies-italian-9

jamies-italian-10

jamies-italian-11