Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zdrowe śniadanie to dylemat przed jakim stajemy codziennie rano. Budzimy się głodni, mamy mało czasu i chcielibyśmy zjeść coś szybkiego, prostego w przygotowaniu no i najlepiej jakby jeszcze było zdrowe. Dzisiaj wybrałam dla Was 7 pomysłów na proste wegańskie śniadanie – moich ulubionych i nieoczywistych.

Zobacz również: 7 przepisów na zdrowe i szybkie śniadanie.

7 pomysłów proste wegańskie śniadanie bez glutenu

  1. pomysł na proste wegańskie śniadanie- Krem „snickers” z kaszy jaglanej.

Nie ma prostszego śniadania niż ten krem. Wystarczy połączyć przyjemne z pożytecznym i zblendować resztki kaszy jaglanej, które zalegały nam w lodówce. (Możesz przygotować dzień wcześniej)

mus snickers jaglany

2. pomysł na proste wegańskie śniadanie – Koktajl bounty (czekoladowo-kokosowy).

Najlepszy koktajl z bloga. Jeśli chcesz zacząć dzień od czekoladowego kopa przyjemności to koniecznie go przygotuj ;)

wegański-koktajl-bounty

3. pomysł na proste wegańskie śniadanie –  Tofucznica ulubiona.

Niektórzy mogą jeść codziennie na śniadanie jajecznice. Podejrzewam, że są tacy weganie, który codziennie zjadają tofucznicę! I ciężko się im dziwić, bo w zależności od dodatków zupełnie zmienia swoje oblicze. Na blogu znajdziecie przepis na moja ulubioną ze szpinakiem i pieczarkami.

tofucznicaz pieczarkami i szpinakiem

4. pomysł na proste wegańskie śniadanie – Owsianka.

Nie mogło zabraknąć owsianki! W niektórych kręgach nazywana królową śniadań, owsianka podobnie jak tofucznica zmienia swoje oblicze w zależności od dodatków, a te mogą być praktycznie nieskończone. Moja owsianka musi mieć w sobie chociaż odrobinę masła orzechowe i dużo owoców.

zimowa owsianka orzechowa - zdrowe i szybkie śniadanie

5. pomysł na proste wegańskie śniadanie – Koktajl z… owsianką!

Do tego przepisu zainspirował mnie kolega z pracy, nie miał rano czasu przygotowywać owsianki, więc dodawał płatki owsiane do koktajlu. Genialne połączenie, spróbujcie koniecznie! Na pewno pozwoli Wam codziennie zaoszczędzić kilka minut.

koktajl

6. pomysł na proste wegańskie śniadanie –  Ciecierzyca w pomidorach.

Strączki na śniadanie? Super pomysł! Jeśli jesteś wyznawcą śniadań białkowo-tłuszczowych, to zdecydowanie ten przepis jest dla Ciebie. Muszę się również przyznać, że jest to moje ulubione danie z tego zestawienia. Uwielbiam śniadania na ciepło! (Możesz przygotować dzień wcześniej)

ciecierzyca w pomidorach

7. pomysł na proste wegańskie śniadanie – Pasta z awokado i suszonych pomidorów.

Zestawienie zdrowych śniadań, w którym nie znalazło się awokado? Niemożliwe! Dlatego ostatnia pozycja to gratka dla wszystkich fanów tego zielonego owocu.  Przygotujesz ją w pięć minut, a z czym ją zjeść? Pokrój ulubione, twarde warzywa z słupki np. marchew, rzodkiew i ogórka.  (Możesz przygotować dzień wcześniej)

pasta z awokado i suszonych pomidorow