Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

O MNIE

Screen Shot 2014-01-29 at 23.23.01

 

Z wykształcenia jestem informatykiem, mam logiczny umysł i lubię jak wszystko składa się w jedną całość, a przynajmniej długo tak mi się wydawało. Zaczęłam gotować dawno temu, pierwsze ciasta wypiekałam pod czujnym okiem Babci i choć efekty były różne to sprawiało mi to frajdę i było rzeczą najnormalniejszą i najoczywistszą na świecie. W końcu każdy kilkulatek najbardziej lubi spędzać czas w kuchni, prawda?

Jednak, tak naprawdę minęły lata zanim zdałam sobie sprawę, że to właśnie gotowanie mnie relaksuje. Tylko w kuchni odpoczywam na maksa, a niektóre przepisy krążą mi po głowie tygodniami by w odpowiednim momencie zmusić mnie do wdrożenia ich w życie i zapomnienia o całym świecie. Jest to mój swoisty lek na każdy stres. A był taki okres, że stresu miałam bardzo dużo – praca w ogromnej korporacji, terminy zawsze na wczoraj i nieobecność w domu przez długie godziny.

Właśnie to skłoniło mnie do założenia bloga, mojej odskoczni od otaczającego świata.

Screen Shot 2014-01-29 at 23.17.06

W tym całym pisaniu mam cel – chciałabym pokazać Polakom, że kuchnia nie musi przerażać, a w życiu dobry posiłek czy przepis może wiele zmienić i zdziałać (naprawdę!).

Chciałabym inspirować do domowego gotowania, które może być ciekawe, ale też prostsze i tańsze niż by się wydawało. Będę namawiać wszystkich by w tym pośpiechu, którzy towarzyszy dzisiaj niemal każdemu jednak trochę zwolnili i nauczyli się cieszyć drobnymi przyjemnościami, które możemy sobie sami zaserwować (nie tylko na stole).

Myślę, że trochę wiedzy, praktyki i chęci pomoże każdemu odnaleźć się w kuchennych czeluściach i ugotować sobie coś pysznego. Nie jestem profesjonalnym kucharzem, ale profesjonalnie kucharzę w moim domu. I uważam, że każdy może robić dokładnie tak samo.

Bliscy nazywają mnie Anula. A niebliscy mówią jak chcą.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to zapraszam: anula(at)grochemogarnek.pl