Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Długie weekendowe śniadania to duża przyjemność na którą pozwalamy sobie od czasu do czasu. Uwielbiam ten czas w wolne dni, gdy bez pośpiechu zasiadamy do stołu by wspólnie cieszyć się śniadaniem.

Przybyliśmy do Peniche. Miasto, które jest mekką surferów, przywitało nas pięknym słońcem. Po przebudzeniu postanowiłam uczcić przeprowadzkę do nowego miejsca wyjątkowym śniadaniem. Właściciele mieszkania pozostawili nam do dyspozycji dużo pięknych naczyń i ozdób. Zdecydowana większość z nich nawiązuje do stylu morskiego (Peniche kiedyś było wioską rybacką), dlatego postanowiłam właśnie w tym stylu „urządzić” stół na leniwe weekendowe śniadanie.

 

Na talerzyku pokroiłam awokado, pomidora i cebulkę, całość oprószyłam posiekaną bazylią (bardzo za nią tęskniłam na Maderze). Na słodkich talerzykach w kształcie rybek ułożyłam dwa rodzaje sera (żółty i pleśniowy). Ser pleśniowy dodatkowo przyozdobiłam orzechami macadamia.

kolaz-rybki

Na stole pojawiła się też „słodka” opcja: miód z kwiatów pomarańczy (polecam! jest przepyszny), dżem truskawkowy oraz masło orzechowe z dużymi kawałkami orzechów. Bazę kanapek stanowiły grahamki, które pokroiłam i ułożyłam na drewnianej miseczce w kształcie łódki (bardzo bym chciała wziąć ją ze sobą do domu…).

kolaz-buleczki

Oprócz herbatki w imbryku na stole zagościł też sok marchwiowo-jabłkowy, który okazał się prawdziwym hitem! Na pewno będziemy go kupować częściej. Do kanapek zawsze przygotowuję mój ulubiony sos czosnkowy, nie mogło go zabraknąć też w trakcie tego śniadania.

kolaz-herbatka

Z racji tego, że śniadanie z założenia miało być leniwe podałam też owoce: truskawki i banany (znowu w pięknej łódkowej miseczce). Specjalnie nie obierałam bananów – nie wiedziałam czy damy radę je zjeść (i miałam rację!).kolaz-owoce

Znalazło się też miejsce na małą ozdobę. Słodka, rybacka łódeczka umilała nam czas przy stole.kolaz-ozdoba

Na końcu pozostało nam wziąć się do jedzenia. Było naprawdę pysznie :)

kolaz-jemy

Przygotowujecie czasem takie leniwe, długie śniadania? Co serwujecie na taki śniadaniowy stół? Chętnie przeczytam Wasze pomysły i opinie na temat takiego jedzenia śniadań :) Pamiętajcie, że na blogu znajdziecie też inne pomysły i przepisy na śniadania.

Życzę Wam wszystkim słonecznej, przepięknej niedzieli! Ten post jest znakiem, że wracam do częstego dodawania wpisów :) Tęskniliście, prawda? ;) Do napisania i przeczytania niedługo kochani!