Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Z roku na rok co raz dalej mi od szału zakupów. Myślę, że jednym z objawów dojrzewania i może po prostu starzenia się, jest to, że cos raz mniej dbamy o dobra materialne (choć mogę się oczywiście mylić i to nie dotyczy wszystkich i nie ma żadnego związku z wiekiem).

Uważam, że jestem świadomym konsumentem i nie tracę tej świadomości również w okresie przedświątecznym. Stawiam na jeden większy prezent niż kilka mniejszych, w ciągu roku robię notatki co może się komu z moich bliskich przydać. Podpatruję, czasem zapytam, czasem stawiam na swój własny research i wiedzę, którą o danej osobie mam.

Nie jest łatwo stworzyć uniwersalny przewodnik po prezentach. Myślę, że właściwie jest to niemożliwe. Jednak zestawienia prezentowe są fajną inspiracją i pomyślałam, że nawet jeśli znajdziecie w nim tylko jedną wartą uwagi rzecz, którą postanowicie kupić to warto taki prezentownik zrobić. Uważam również, że te prezenty sprawdzą się przez cały rok, nie tylko na Święta. Obdarujcie nimi ukochane osoby na każdą okazję lub też bez żadnej okazji.

Dzisiaj będzie bardzo krótko ale za to o dbaniu o siebie, o świadomości, o rozwoju. Będą też prezenty na ostatnią chwilę, przy których nie trzeba czekać na przesyłkę. Dodatkowo odsyłam Was do zeszłorocznego prezentownika, w którym znajdziecie wiele inspiracji na prezenty w duchu EKO.

Jeden większy prezent – moja zasada.

Moim wyborem numer jeden jeśli chodzi o dbanie o siebie jest mata Pranamat. Pisałam o niej sporo w oddzielnym wpisie na blogu. Ona zmieniła w pewien sposób moje życie bo cierpiałam na napięciowe bóle głowy, a odkąd jej używam już tej dolegliwości nie mam.

 

 

Nie mogło na tej liście zabraknąć biżuterii JESTEM. Czyli mojego własnego projektu, który stworzyłam po to by wspomóc kobiety w codziennym życiu, w sięganiu po marzenia, w tym by po prostu wierzyć w siebie i pamiętać, że każda z nas jest wystarczająco dobra by robić wszystko co tylko chce.

Z produktów Oli, Pani Swojego Czasu korzystam od dawna. Kupuję jej ebooki i kursy online, uczestniczę w webinarach i cotygodniowych LIVE. Ola pomaga kobietom zarządzać swoim czasem i budować biznesy. Można u niej kupić kurs zarządzania czasem również dla Mam. Mi też wiele pomogła, dlatego myślę, że jej kursy czy ebooki to świetny pomysł na prezent last minute. Ja sama zrobiłam sobie prezent i zamówiłam nowy planer i naklejki, by wejść w 2020 rok z prawdziwym przytupem.

 

To by było na tyle w tym roku z mojej strony. Nie zapomnijcie zajrzeć do zeszłorocznego Prezentownika Zero Waste.

Wesołych Świąt!