Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

„Najlepsze przepisy dla całej rodziny”

Autorstwa Grzegorza Łapanowskiego i Mai Sobczak

Wydawnictwo Publicat, 2014.

Książkę w bardzo dobrej cenie, możecie kupić tutaj.

groch_logo_final

Bardzo lubię książki kulinarne. I chociaż kusi mnie kupno każdej, którą zobaczę to zazwyczaj każdy taki zakup jest przemyślany. Szukam w książce czegoś wyjątkowego, co wyróżnia ją od innych i co sprawi, że warto mieć ją na półce. Moim zdaniem, tak książka właśnie taką jest i zaraz wyjaśnie Wam dlaczego.

Z założenia jest o książka o jedzeniu codziennym. Nie masz pomysłu na śniadanie? Drugie śniadanie? Obiad czy kolację? Zaglądasz do tej książki.

W pierwszym momencie wydało mi się to oklepane, w końcu taki podział jest najbardziej logiczny. Jednak, zastanowiłam się czy znam jakieś dobre książki podzielone w ten sposób i tak naprawdę nie potrafiłam znaleźć żadnego przykładu. Dlatego stwierdzam, że podział jest świetny i tak naprawdę innowacyjny w pewien sposób.

SONY DSC

Otwierając książkę pierwsze co widzimy to spis treści w którym dużą rolę gra wstęp – zawiera aż 13 pozycji! Czyli tak naprawdę przestaje być wstępem, a zaczyna być powodem, dla którego zachęcam Was do nabycia tej książki.

„Czym jest dobre jedzenie?”,

„Jedzenie jako lek lub trucizna”,

„Idziemy na zakupy”,

„Choroby dietozależne”,

„Kto kształtuje nawyki żywieniowe dzieci”,

„Czego potrzebujesz, żeby gotować z dzieckiem?”,

„Ekonomia życia codziennego” .

To tylko część z podrozdziałów, które we wstępie znajdziemy. Tak naprawdę każda książka o zdrowym żywieniu powinna się w ten sposób zaczynać – od wyjaśnienia podstaw. Grzesiek i Maia pokazują nam jak wybrać prawidłowe produkty i zapełnić nimi naszą lodówkę, idą z nami na zakupy i prowadzą za rękę. Wyjaśniają jak żywić dzieci, uczyć je gotowania, ale też pokazują na jak wiele to co jemy wpływa. Bardzo podoba mi się sekcja, w której Grzegorz mówi  „Jestem na TAK” konkretnym grupom produktów.

srodek2-Collage

Kolejną zaletą tej książki są przepisy. Ponieważ zostałam zaproszona na jej premierę to miałam okazję spróbować część z nich z rąk samych autorów. I powiem Wam szczerze, uważam, że zarówno ja, jak i moi Czytelnicy właśnie takich przepisów szukamy. One są proste, smaczne, zdrowe i naprawdę pomysłowe. Od pierwszego wejrzenia zakochałam się w pastach, pesto i innych smarowidłach na kanapki.

Wstając dzisiaj pierwsze co zrobiłam to pomaszerowałam do kuchni i przygtowałam jeden z przepisów – Pastę słonecznikową z rukolą (pycha), bo w końcu jak mogłabym się tutaj wypowiedzieć bez wcześniejszego sprawdzenia we własnej kuchni?

slonecznik-Collage

Promocja książki odbyła się w Qchni artystycznej, jedzenie było super, a Maia i Grześ pozowali po prostu wybornie ;)

impreza-Collage

Podoba mi się, że ta książka skierowana jest także do rodziców. Na wielu zdjęciach (pięknych!) widać biesiadujące dzieci, a w trakcie promocji książki można było poprosić o autograf uroczego Hugo – synka Mai. Dodatkowo serdecznie Was zapraszam na bloga Mai – qmamkasze.pl – tam znajdziecie wiele naprawdę świetnych przepisów.

PS. Ogromny szacun dla Hugo za kreatywność, artyzm i zdolność napisania swojego imienia! <3

hugo-Collage

Ten autograf, który widzicie na ostatnim zdjęciu to prezent. Hugo go narysował słysząc, że chcę jedną z książek podarować moim czytelnikom.

KONKURS ROZWIĄZANY! :)

Jeśli chcecie wygrać podpisany specjalnie dla moich czytelników egzemplarz książki to wystarczy, że w komentarzach pod tym wpisem odpowiesz na pytanie:

„Jakie są podstawy Twojej zdrowej diety?”

Na odpowiedzi czekam do 1go grudnia!

Mam nadzieję, że książka zdąży dotrzeć przed Mikołajkami ;)

Mały update: dla zwycięzcy dorzucam też super kozacki kalendarz sezonowości warzyw i owoców, o taki:

untitled-1

Zwyciężczynią konkursu zostaje Hania, której podejście do zdrowej diety jest bardzo racjonalne i zbliżone do mojego :)

Bardzo wszystkim dziękuję za udział, napisaliście naprawdę wspaniałe komentarze! Ciesze się, że mam tak dbających o zdrową dietę czytelników i będę starała się pokazywać na blogu jak najwięcej przepisów, które spełniają Wasze wymagania.

 

autografy-Collage