Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jak wiecie, chociaż prowadzę bloga kulinarnego i uwielbiam gotować to często zdarza mi się zamawiać jedzenie z dostawą do domu.

Powody tego, że zamawiam jedzenie są różne – czasami nie mam czasu nic ugotować albo w lodówce straszy pustkami. Często też najdzie mnie ochota na konkretny typ jedzenia, który nie jest taki prosty do przygotowania w domu (np. jedzenie indyjskie czy prawdziwa pizza z pieca opalanego drewnem).

Dzięki uprzejmości pyszne.pl miałam okazję przetestować jak działa ich portal. I powiem Wam szczerze, że spodobała mi się już sama idea tego projektu. Test portalu wykonałam jeszcze przed wyjazdem do Portugalii, publikuję wyniki dopiero teraz.

 

Pyszne.pl jak to działa?

pyszne-sc2

Pyszne.pl zrzesza ze sobą ponad 1 500 restauracji z 13 największych miast w Polsce.

Dokonując zamówienia poprzez stronę internetową trafia ono do konkretnej restauracji i to ona dalej zajmuje się przygotowaniem dania i dostarczeniem go pod nasze drzwi. Podoba mi się, że w obsługę zamówienia w tak znacznym stopniu zaangażowana jest sama restauracja, dzięki temu jakiekolwiek pytania bądź dodatkowe prośby mogą zostać zrealizowane poprzez jeden telefon do restauracji.

Logowanie na stronie jest rozwiązane w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób – mamy do wyboru połączenie z Facebookiem (ja wybrałam tę opcję) bądź utworzenie nowego konta. Dzięki założeniu konta możemy zapisywać swoje ulubione restauracje, umieszczać opinie czy zbierać punkty lojalnościowe tzw. pieczątki.

 

Zamówienie.

Po wpisaniu naszego adresu w wyszukiwarkę pojawia nam się lista restauracji, które dostarczają jedzenie pod wybrany adres. W Warszawie wybór jest naprawdę spory. Możemy przebierać między różnymi typami kuchni. Ja wybrałam kuchnię indyjską.  Przeglądanie menu i wybieranie konkretnych potraw jest intuicyjne.  Fajną opcją jest też wybranie czasu dostawy, możemy z wyprzedzeniem zamówić jedzenie na konkretną godzinę. Po dokonaniu wyboru decydujemy o formie płatności – płatność online czy gotówka. Akceptujemy i czekamy na dostawę.

pyszne-sc3

 

Wrażenia.

Moje zamówienie pojawia się po dokładnie 58 minutach. Dostawcą jest uśmiechnięty hindus, zdecydowanie autentyczny pracownik restauracji. Jedzenie jest cały czas ciepłe, zapakowane w szczelne plastikowe pojemniki. Te opakowania zawsze przechowuję na później, można je myć w zmywarce, a świetnie się sprawdzają jako pojemnik na lunch – nawet zupę.

pyszne2 pyszne3 pyszne4

Jedzenie bardzo mi smakowało. Całe doświadczenie z portalem pyszne.pl oceniam bardzo pozytywnie. W łatwy, szybki i bardzo intuicyjny sposób udało mi się zamówić smaczne, jeszcze ciepłe jedzenie z dostawą do domu. Nie miałam problemu z płatnością (ja po prostu nigdy nie mam przy sobie gotówki), a dostawa była nawet szybsza niż się spodziewałam.

Podoba mi się to, że dzięki portalowi możemy zamówić przeróżne rodzaje jedzenia – np. naleśniki czy pierogi, co jest świetną odmianą od tradycyjnie dostępnych rzeczy na wynos – chińczyka i pizzy. Polecam Wam ten portal, spróbujcie koniecznie!