Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

KitKat Dark, Magnum, Fanta, Lays, Tetley – piątek to czas ulubieńców ;) w tym tygodniu niezmiennie – słodko, a raczej słodko w inny sposób.

Jak wiecie, do trzech tygodniu mieszkam na Maderze, dlatego postanowiłam w końcu zwiedzić kilka supermarketów. Przeszukałam dokładnie dział spożywczy i znalazłam kilka naprawdę fajnych produktów, których w Polsce niestety nie dostaniemy, a tutaj są praktycznie w każdym sklepie!

 

TOP 5 – Ulubieńcy tygodnia

 

5. KitKat Dark – popularny wafelek w ciemnej czekoladzie.

Zajadam się nim! Można je kupić w opakowaniach po 3, jakiś mądry człowiek to wymyślił. Normalny KitKat jest dla mnie trochę za słodki, dlatego ten idealnie wpasował się w moje gusta.

SONY DSC

4. Tetley – herbatka na zimno.

Bez żadnych podejrzanych dodatków! Tylko listki herbaty i naturalny aromat z suszonych moreli :) Pyszna, zalewa się ją zimną wodą i po kilku minutach jest gotowa.  Ja słodzę delikatnie miodem przed wypiciem.

SONY DSC

 3. Fanta Zero Limonkowa

Mistrzostwo! Czemu w Polsce mamy tylko Coca Colę zero?Tutaj są też Fanty, nie tylko cytrynowa, ale też o smaku pomarańczy. Smakują dokładnie tak jak ich oryginalne odpowiedniki, tylko, że nie powodują wyrzutów sumienia.

SONY DSC

2. Lody Magnum o smaku Baileysa

W opakowaniu mamy 6 mini magnumów, trzy w białej czekoladzie i trzy w ciemnej. Lody są o smaku śmietankowym, a karmel w środku posiada dodatek Baileysa. Świetne połączenie. Moje ulubione!

SONY DSC

1. Lays – chipsy z batatów

Jak wiecie uwielbiam słodkie ziemniaki! Mają dużo niższy indeks gliekemiczny niż normalne ziemniaki. Te chipsy są świetne i tylko trzy składnikowe  – bataty, olej i sól. Czemu nie ma ich w Polsce?

SONY DSC

Jestem bardzo zadowolona ze znalezisk tego tygodnia. Którą z tych rzeczy chcielibyście widzieć na półkach sklepów w naszym kraju? :)

To już czwarta odsłona cyklu „TOP5 – Ulubieńcy tygodnia”, wcześniejsze wpisy znajdują się tutaj.