Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Masz ochotę gdzieś pojechać? Wyrwać się na kilka dni najlepiej w towarzystwie swoich najlepszych koleżanek? Przed Tobą Pomysł na podróż, czyli inspiracja, wpis z gotowymi rozwiązaniami na wyjazd do Rzymu.

Założenia – Wyjazd do Rzymu

Ilość uczestników: 2 + (Ty i Twoje przyjaciółki),

Czas trwania: 2-5 dni,

Budżet: im mniej tym więcej na wino.

 

Jak się dostać do Rzymu?

Przy krótkich podróżach, ja ten wyjazd do Rzymu najlepiej sprawdza się samolot, dlatego tylko ten środek transportu biorę tutaj pod uwagę. Najtańsze bilety z polski znajdziemy na stronie dwóch przewoźników – Ryanair i Wizzair.

Z lotniska do centrum w zależności od tego gdzie wylądujecie możecie dostać się busem (Ciampino), pociągiem (Fiumicino), taksówką lub uberem. Koszt busa to 5 euro w jedną stronę (jedzie około 40minut), pociąg 14 euro (czas jazdy około 30 minut). Koszt taksówki lub ubera to od 50 euro w górę.

Wyjazd do Rzymu – Gdzie spać?

Do tego typu wyjazdów najbardziej nadaje się Airbnb, czyli wynajem mieszkania w konkretnym miejscu. Ceny są bardzo różne i zależą od ilości osób, lokalizacji i komfortu jakiego oczekujemy od takiego miejsca.

Można znaleźć noclegi za mniej niż 50 euro.

Nasz apartament możecie znaleźć tutaj.

Jeśli jeszcze nie masz konta to możesz je założyć przez mój link partnerski i zyskać 110zł środków na podróże.

Gdzie jeść?

Wszędzie! W Rzymie na każdym kroku znajdziemy ristorante, pizzeria czy inną cafe. Prawie wszędzie można dobrze zjeść! Należy pamiętać tylko o tym, by nie wybierać miejsc przy bardzo turystycznych atrakcjach. Więcej o tym pisałam tutaj.

Zobacz też filmik, w którym pokazuję co jadłyśmy w Rzymie.

Co zobaczyć?

Przez 2 dni wyjazdu do Rzymu skupiłabym się na głównych atrakcjach – Koloseum, Fontanna di trevi czy schody hiszpańskie. Wszystkie te atrakcje najpiękniej wyglądają wieczorem, dlatego spokojnie pochodźcie sobie w ciągu dniach małymi uliczkami Rzymu, poszukajcie wspaniałego jedzenia, zajdźcie na targ, czy przysiądźcie w parku. A wieczorem na zwiedzanie! Nie ma też nic gorszego niż poranna pobudka dzień po wieczorze przy winie z dziewczynami, dlatego zecydowanie unikałabym takiego planowania.

Co przywieźć?

Przy locie tanimi liniami zwykle jesteśmy ograniczeni do bagażu podręcznego, bo nie ma też sensu dopłacać za dużą walizkę. W takim bagażu nie możemy zabrać ze sobą płynów o objętości większej niż 100 ml, łącznie nie może być ich też więcej niż zmieści się w 1 litrowym woreczku. Większość woreczka zajmą pewnie kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, dlatego raczej nie planujcie przywożenia żadnych płynów czy kosmetyków płynie. Ale spokojnie, jest na to kilka rozwiązań.

Jeśli chcecie przywieźć kosmetyki to polecam udać się do Lusha, gdzie można kupić naturalne, ręcznie robione peelingi, maski, kremy itp. Ja wybieram szampon i odżywkę w kostce, które oczywiście nie zaliczają się do limitu płynu i przydadzą w trakcie innych podróży.

By przywieźć wino czy sławne limoncello wystarczy po odprawie wejść do sklepu bezcłowego i kupić na co macie ochotę!

Inne rzeczy, które polecam to głównie suszone pomidory, sery (Także te wegańskie, takie robione we włoszech można kupić w sklepie iVegan), suszone przyprawy, mąki czy makarony. Ja wzięłam ze sobą gnocchi i ravioli. Możliwości są nieskończone i tutaj ogranicza nas tylko bagaż.

Dodatkowo

Obowiązkowo zróbcie dużo zdjęć, nie muszą być idealne! Ja robię zdjęcia przy każdej okazji, niespodziewanie, najczęściej ze śmieszną miną i te później okazują się najbardziej wartościowe! A taki wyjazd do Rzymu to niesamowita okazja na zapełnienie rodzinnego albumu.

wyjazd do rzymu