Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dzisiaj zupełnie nowy pomysł na koktajl. Czy pomyślelibyście, żeby razem z owocami w swoim koktajlu zmiksować ziołową herbatkę czy kompozycję ziół?

Wcześniej nigdy o tym nie pomyślałam, jednak gdy zostałam zaproszona do współpracy przez Verdin zainteresowałam się tematem nieco bliżej. Teraz uważam, że dodanie do koktajlu zaparzonych ziół zamiast zwykłej wody czy soku jest świetnym pomysłem! Poza urozmaiceniem smaku niesie za sobą dużo korzyści dla naszego zdrowia i jest naprawdę prostym sposobem np. na poprawienie trawienia.

Dzisiaj do tego celu wykorzystałam kompozycję ziół Verdin Fix, w której skład wchodzą: Kolendra siewna (zwalczanie niestrawności oraz utraty apetytu), Kminek zwyczajny (ma właściwości przeciwskurczowe oraz wiatropędne), Dzika róża (wysoka zawartość antyoksydantów i witaminy C), Zielona herbata (m.in. korzystny wpływ na układ odpornościowy, serce oraz metabolizm tłuszczów), Lukrecja (sprzyja prawidłowej pracy błon śluzowych żołądka oraz jelit), Mniszek lekarski (działanie prebiotyczne).

Poniżej przedstawiam Wam dwa przepisy na przepyszne koktajle. Pamiętajcie, że oprócz śniadania taki koktajl świetnie się sprawdzi jako mały posiłek w ciągu dnia, który przygotowujemy rano i zabieramy ze sobą do pracy.

Banana Split

koktajle-verdin
Skład

  • 200ml zaparzonego Verdin fix,
  • 1 banan,
  • 4-5 fig (mogą być świeże lub suszone),
  • 1/2 świeżej pomarańczy.

Torebkę Verdin fix zalać wrzątkiem i parzyć przez 5-10 minut. Do wysokiego naczynia wrzucić banana i figi, zalać sokiem wyciśniętym z pomarańczy oraz zaparzonymi ziołami. Całość zblendować na gładki koktajl.

By obejrzeć filmik z instrukcją przygotowania koktajlu kliknij tutaj.

 

koktajle-verdin

 

Miodowa Azja

koktajle-verdin

Skład

  • 200ml zaparzonego Verdin fix,
  • garść jagód goji,
  • 3-4 śliwki,
  • garść świeżej bazylii,
  • 15 ml miodu.

Torebkę Verdin fix zalać wrzątkiem i parzyć przez 5-10 minut. Do wysokiego naczynia wrzucić jagody goji, pokrojone śliwki i świeżą bazylię, dodać płynny miód. Całość zalać zaparzonymi ziołami i zblendować na gładki koktajl.

By obejrzeć filmik z instrukcją przygotowania koktajlu kliknij tutaj.

 

koktajle-verdin

 

Jak Wam się spodobał pomysł dodawania ziół do tradycyjnych koktajli? Wypróbujecie go w domu?
verdin-koktajle